Sensata Technologies/Airpax IELHK111-35003-10-V
IELHK111-35003-10-V picture photo
Mfg. Part Number
IELHK111-35003-10-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELHK111-35003-10-V.pdf
Availability of IELHK111-35003-10-V
QUANTITY
IELHK111-35003-10-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELHK111-35003-10-V
Internal Part NumberEIS-IELHK111-35003-10-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELHK111-35003-10-V
Related LinksIELHK111-, IELHK111-35003-10-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELHK111-35003-10-V Details Description
Related parts for IELHK111-35003-10-V
IC PWR MGMT TRIPLE-SUPPLY 20-QFN datasheet.pdf
IC MPU I186 20MHZ 68PLCC datasheet.pdf
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 8POS CST-100 II datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.4W 2512 datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf