Sensata Technologies/Airpax IELHK211-2REC5-29375-2
IELHK211-2REC5-29375-2 picture photo
Mfg. Part Number
IELHK211-2REC5-29375-2
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELHK211-2REC5-29375-2.pdf
Availability of IELHK211-2REC5-29375-2
QUANTITY
IELHK211-2REC5-29375-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of IELHK211-2REC5-29375-2
Internal Part NumberEIS-IELHK211-2REC5-29375-2
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELHK211-2REC5-29375-2
Related LinksIELHK211-2R, IELHK211-2REC5-29375-2 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELHK211-2REC5-29375-2 Details Description
Related parts for IELHK211-2REC5-29375-2
MOSFET P-CH 450V 0.075A SOT223 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
VHDM 8 ROW 25 COL BP ADVM datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.02A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf