Sensata Technologies/Airpax IELK1-0-SW-70.0-A-01-V
IELK1-0-SW-70.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-0-SW-70.0-A-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 70A
Datasheet Download
IELK1-0-SW-70.0-A-01-V.pdf
Availability of IELK1-0-SW-70.0-A-01-V
QUANTITY
IELK1-0-SW-70.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-0-SW-70.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-0-SW-70.0-A-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating70A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-0-SW-70.0-A-01-V
Related LinksIELK1-0-SW-, IELK1-0-SW-70.0-A-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-0-SW-70.0-A-01-V Details Description
Related parts for IELK1-0-SW-70.0-A-01-V
FIXED IND 470NH 3.52A 24 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV DARLINGTON 4-SSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 440 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf