Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-52-100.-01-V
IELK1-1-52-100.-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-52-100.-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A
Datasheet Download
IELK1-1-52-100.-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-52-100.-01-V
QUANTITY
IELK1-1-52-100.-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-52-100.-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-52-100.-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-52-100.-01-V
Related LinksIELK1-1-52, IELK1-1-52-100.-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-52-100.-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-52-100.-01-V
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16TSSOP datasheet.pdf
BAG SHLD MET-OUT ZIP 12X18 datasheet.pdf
Connector Receptacle 92 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DAHT TAPER PIN 16-20 datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN HDR 84POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
EVAL BOARD 4-CH TEMP MEASUREMENT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf