Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-52-40.0-01-V
IELK1-1-52-40.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-52-40.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IELK1-1-52-40.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-52-40.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-52-40.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-52-40.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-52-40.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-52-40.0-01-V
Related LinksIELK1-1-52, IELK1-1-52-40.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-52-40.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-52-40.0-01-V
MODULE PWR OUTLET F SCREW-ON PCB datasheet.pdf
RES 100K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 34A TO220-3 datasheet.pdf
LOCKWASHER INTERNAL TOOTH datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2R032MW-13,0C1-1 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 125VDC datasheet.pdf