Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-52-65.0-A-01-V
IELK1-1-52-65.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-52-65.0-A-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 65A
Datasheet Download
IELK1-1-52-65.0-A-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-52-65.0-A-01-V
QUANTITY
IELK1-1-52-65.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-52-65.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-52-65.0-A-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating65A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-52-65.0-A-01-V
Related LinksIELK1-1-52-, IELK1-1-52-65.0-A-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-52-65.0-A-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-52-65.0-A-01-V
IC ADC 16BIT 200KSPS 8VSSOP datasheet.pdf
MEMORY CARD SD MICRO M2 1GB datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DUAGHTER BOARD CALIBRATION datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 100V datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
21+21 WAY MALE CRIMP L/BORE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
LASER/INKJET LABEL datasheet.pdf
BG STTSHLD 4X30" 100EA datasheet.pdf
FUSE LIMITRON FAST ACTING datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X6S 2.2レF 16V datasheet.pdf