Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-53-20.0-01-V
IELK1-1-53-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-53-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IELK1-1-53-20.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-53-20.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-53-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-53-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-53-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-53-20.0-01-V
Related LinksIELK1-1-53, IELK1-1-53-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-53-20.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-53-20.0-01-V
SCR PHASE CONT 800V 620A B-PUK datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 5A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4NPT 4.5V datasheet.pdf
CONN CAP 2POS UNIV-M-N-L GRAY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
TERMN PUNCH datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf