Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-53-35.0-01-V
IELK1-1-53-35.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-53-35.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A
Datasheet Download
IELK1-1-53-35.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-53-35.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-53-35.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-53-35.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-53-35.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating35A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-53-35.0-01-V
Related LinksIELK1-1-53, IELK1-1-53-35.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-53-35.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-53-35.0-01-V
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC DMM CIRCUIT 3 3/4DGT 44-PLCC datasheet.pdf
IC FPGA 361 I/O 780FBGA datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 530K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 662K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf