Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-53-40.0-A-01-V
IELK1-1-53-40.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-53-40.0-A-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IELK1-1-53-40.0-A-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-53-40.0-A-01-V
QUANTITY
IELK1-1-53-40.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-53-40.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-53-40.0-A-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-53-40.0-A-01-V
Related LinksIELK1-1-53-, IELK1-1-53-40.0-A-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-53-40.0-A-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-53-40.0-A-01-V
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CAP MICA 50PF 2% 1KV 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 166.5 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
BNC STRAIGHT CRIMP JACK FOR RG-3 datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf