Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-53-60.0-A-01-V
IELK1-1-53-60.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-53-60.0-A-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 60A
Datasheet Download
IELK1-1-53-60.0-A-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-53-60.0-A-01-V
QUANTITY
IELK1-1-53-60.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-53-60.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-53-60.0-A-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-53-60.0-A-01-V
Related LinksIELK1-1-53-, IELK1-1-53-60.0-A-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-53-60.0-A-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-53-60.0-A-01-V
RES ARRAY 5 RES 82K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC SMC datasheet.pdf
BATT NIMH 1.2V 4/5A 1950MAH datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 153.3VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
BOOK GETTING STARTED W/ARDUINO datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2MM VERT SMD GOLD datasheet.pdf