Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-61-30.0-01-V
IELK1-1-61-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-61-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IELK1-1-61-30.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-61-30.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-61-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-61-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-61-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-61-30.0-01-V
Related LinksIELK1-1-61, IELK1-1-61-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-61-30.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-61-30.0-01-V
HOOK-UP SOLID 20AWG RED 1000' datasheet.pdf
SCR DBL HISCR 1200V 27A ADDAPAK datasheet.pdf