Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-62-30.0-01-V
IELK1-1-62-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-62-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IELK1-1-62-30.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-62-30.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-62-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-62-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-62-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-62-30.0-01-V
Related LinksIELK1-1-62, IELK1-1-62-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-62-30.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-62-30.0-01-V
DSUB CABL-AMM09G/ AE10G / X datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON INDICATOR GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.08/05/180LR SN BK BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf