Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-62-30.0-91-V
IELK1-1-62-30.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-62-30.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IELK1-1-62-30.0-91-V.pdf
Availability of IELK1-1-62-30.0-91-V
QUANTITY
IELK1-1-62-30.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-62-30.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-62-30.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-62-30.0-91-V
Related LinksIELK1-1-62, IELK1-1-62-30.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-62-30.0-91-V Details Description
Related parts for IELK1-1-62-30.0-91-V
CONN HEADER .100 DUAL R/A 24POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERMINAL STRAP - 45.5" LENGTH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
BAG MOISTURE BARR 16"X18" 1=1EA datasheet.pdf
THYRISTR SCR 400V 10A 3-PIN TO92 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 55POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1100UF 20% 100V FLATPCK datasheet.pdf