Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V
IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A
Datasheet Download
IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V
QUANTITY
IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating35A
Voltage Rating - AC277V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V
IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-62-35.0-ACK-01-V
CAP CER 5PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 0805 datasheet.pdf
TIE CABLE 316 ST/STL 250LB 7.9" datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SRL-IN V-OUT 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf