Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-72-15.0-91-V
IELK1-1-72-15.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-72-15.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IELK1-1-72-15.0-91-V.pdf
Availability of IELK1-1-72-15.0-91-V
QUANTITY
IELK1-1-72-15.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-72-15.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-72-15.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-72-15.0-91-V
Related LinksIELK1-1-72, IELK1-1-72-15.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-72-15.0-91-V Details Description
Related parts for IELK1-1-72-15.0-91-V
FILM COND 8 MIL 3' X 150' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 9.4A DPAK datasheet.pdf
CBL 35POS 0.5MM JMPR TYPE A 5" datasheet.pdf