Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-72-7.50-01-V
IELK1-1-72-7.50-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-72-7.50-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A
Datasheet Download
IELK1-1-72-7.50-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-72-7.50-01-V
QUANTITY
IELK1-1-72-7.50-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-72-7.50-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-72-7.50-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-72-7.50-01-V
Related LinksIELK1-1-72, IELK1-1-72-7.50-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-72-7.50-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-72-7.50-01-V
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 74POS R/A datasheet.pdf
IC 3:1 MUX/DEMUX BUS SW 8-MSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS IN LINE W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf