Sensata Technologies/Airpax IELK11-36115-35-V
IELK11-36115-35-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK11-36115-35-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELK11-36115-35-V.pdf
Availability of IELK11-36115-35-V
QUANTITY
IELK11-36115-35-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK11-36115-35-V
Internal Part NumberEIS-IELK11-36115-35-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK11-36115-35-V
Related LinksIELK11-3, IELK11-36115-35-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK11-36115-35-V Details Description
Related parts for IELK11-36115-35-V
Crystal 18.4320MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
BRACKET COMPUTER PCI datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
BETTER BURIED CLOSURE KIT 2X12 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 66W datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf