Sensata Technologies/Airpax IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V.pdf
Availability of IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
QUANTITY
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V Details Description
Related parts for IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC DUAL MONO MULTVIBRATOR 16-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf