Sensata Technologies/Airpax IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V.pdf
Availability of IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
QUANTITY
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V Details Description
Related parts for IELK111-1-62F-30.0-AD-01-V
CONN HEADER 12POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS R/A .05 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD VOUT 32-TQFP datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf