Sensata Technologies/Airpax IELK111-1-69-15.0-41-V
IELK111-1-69-15.0-41-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK111-1-69-15.0-41-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IELK111-1-69-15.0-41-V.pdf
Availability of IELK111-1-69-15.0-41-V
QUANTITY
IELK111-1-69-15.0-41-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK111-1-69-15.0-41-V
Internal Part NumberEIS-IELK111-1-69-15.0-41-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK111-1-69-15.0-41-V
Related LinksIELK111-1-6, IELK111-1-69-15.0-41-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK111-1-69-15.0-41-V Details Description
Related parts for IELK111-1-69-15.0-41-V
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM DO-214AB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
TV 11C 11#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
DSUB 9 F WW .375 G ZINC datasheet.pdf