Sensata Technologies/Airpax IELK1111-24250-1-V
IELK1111-24250-1-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1111-24250-1-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELK1111-24250-1-V.pdf
Availability of IELK1111-24250-1-V
QUANTITY
IELK1111-24250-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1111-24250-1-V
Internal Part NumberEIS-IELK1111-24250-1-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles4
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1111-24250-1-V
Related LinksIELK1111-, IELK1111-24250-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1111-24250-1-V Details Description
Related parts for IELK1111-24250-1-V
IC TEMP SNSR PROG 2.7V 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN CODING PIN SPB-M 3 datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
DRUM KIT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 1.45A 68 MOHM datasheet.pdf