Sensata Technologies/Airpax IELK1112-26767-16-V
IELK1112-26767-16-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1112-26767-16-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELK1112-26767-16-V.pdf
Availability of IELK1112-26767-16-V
QUANTITY
IELK1112-26767-16-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1112-26767-16-V
Internal Part NumberEIS-IELK1112-26767-16-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1112-26767-16-V
Related LinksIELK1112-, IELK1112-26767-16-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1112-26767-16-V Details Description
Related parts for IELK1112-26767-16-V
KIT EVALUATION BOARD FOR WMS720X datasheet.pdf
FILTER LINE 8MH 2A VERTICAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 10.6V 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
4MM DIY RSTKP SCREW RED datasheet.pdf