Sensata Technologies/Airpax IELR1-1-62-15.0-00-V
IELR1-1-62-15.0-00-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR1-1-62-15.0-00-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IELR1-1-62-15.0-00-V.pdf
Availability of IELR1-1-62-15.0-00-V
QUANTITY
IELR1-1-62-15.0-00-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR1-1-62-15.0-00-V
Internal Part NumberEIS-IELR1-1-62-15.0-00-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR1-1-62-15.0-00-V
Related LinksIELR1-1-62, IELR1-1-62-15.0-00-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR1-1-62-15.0-00-V Details Description
Related parts for IELR1-1-62-15.0-00-V
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN FIBER FSMA PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 58.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf