Sensata Technologies/Airpax IELR1-1-62-15.0-01-V
IELR1-1-62-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR1-1-62-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IELR1-1-62-15.0-01-V.pdf
Availability of IELR1-1-62-15.0-01-V
QUANTITY
IELR1-1-62-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR1-1-62-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELR1-1-62-15.0-01-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR1-1-62-15.0-01-V
Related LinksIELR1-1-62, IELR1-1-62-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR1-1-62-15.0-01-V Details Description
Related parts for IELR1-1-62-15.0-01-V
FLEX CABLE - AFG03G/AF03/AFG03G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 R/A datasheet.pdf
RES MO 1W 10 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED datasheet.pdf
SPACER FOR XG4E datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf