Sensata Technologies/Airpax IELR1-1-62-20.0-91-V
IELR1-1-62-20.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR1-1-62-20.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IELR1-1-62-20.0-91-V.pdf
Availability of IELR1-1-62-20.0-91-V
QUANTITY
IELR1-1-62-20.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR1-1-62-20.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IELR1-1-62-20.0-91-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR1-1-62-20.0-91-V
Related LinksIELR1-1-62, IELR1-1-62-20.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR1-1-62-20.0-91-V Details Description
Related parts for IELR1-1-62-20.0-91-V
CAP CER 220PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 6.8MH HORZ datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN PLUG 11 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.2A SOT23A-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 35A 200V KBU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf