Sensata Technologies/Airpax IELR1-34003-3-V
IELR1-34003-3-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR1-34003-3-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELR1-34003-3-V.pdf
Availability of IELR1-34003-3-V
QUANTITY
IELR1-34003-3-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR1-34003-3-V
Internal Part NumberEIS-IELR1-34003-3-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIELR
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR1-34003-3-V
Related LinksIELR1-3, IELR1-34003-3-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR1-34003-3-V Details Description
Related parts for IELR1-34003-3-V
FIXED IND 1MH 400MA 1.53 OHM SMD datasheet.pdf
IC PWR AMP RF 28V 30W TO-272-16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1.02MM datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 30 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 162 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
2.0" WHITE VINYL 250'/RL datasheet.pdf