Sensata Technologies/Airpax IELR111-29999-2-V
IELR111-29999-2-V picture photo
Mfg. Part Number
IELR111-29999-2-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELR111-29999-2-V.pdf
Availability of IELR111-29999-2-V
QUANTITY
IELR111-29999-2-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELR111-29999-2-V
Internal Part NumberEIS-IELR111-29999-2-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIELR
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELR111-29999-2-V
Related LinksIELR111-, IELR111-29999-2-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELR111-29999-2-V Details Description
Related parts for IELR111-29999-2-V
FUSE BRD MNT 1.5A 50VAC/VDC RAD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.110" (2.79mm), 0.250" (6.35mm) Press-Fit datasheet.pdf
IC DAC DUAL 12BIT 1LSB 24TSSOP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED WH 12V SLDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf