Sensata Technologies/Airpax IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V
IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V picture photo
Mfg. Part Number
IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 90A
Datasheet Download
IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V.pdf
Availability of IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V
QUANTITY
IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V
Internal Part NumberEIS-IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating90A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V
IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V Details Description
Related parts for IELZXK1-1REC4-52-90.0-03-V
SWITCH SNAP SPDT 7A SOLDER 115V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
SENS PROX CAP 3-25MM AC2W-NC 5M datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 10G ADHESIVE MT datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 9POS .100 JUMPER 1.13 INCH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.0082UF RADIAL datasheet.pdf