Vishay/Dale IFSC1515AHER1R0M01
IFSC1515AHER1R0M01 picture photo
Mfg. Part Number
IFSC1515AHER1R0M01
Brief Description
FIXED IND 1UH 3.8A 25 MOHM SMD
Datasheet Download
IFSC1515AHER1R0M01.pdf
Availability of IFSC1515AHER1R0M01
QUANTITY
IFSC1515AHER1R0M01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IFSC1515AHER1R0M01
Internal Part NumberEIS-IFSC1515AHER1R0M01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationIFSC-1515AH-01 Series 18/Sep/2015
FamilyFixed Inductors
SeriesIFSC-1515AH-01
Material - Core-
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating3.8A
Current - Saturation3.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)25 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IFSC1515AHER1R0M01
Related LinksIFSC1515A, IFSC1515AHER1R0M01 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IFSC1515AHER1R0M01 Details Description
Related parts for IFSC1515AHER1R0M01
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC PWM FLYBACK ISOLATED VM 8DIP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 11POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
RED DOT CONSP 2"X50YD datasheet.pdf