Infineon Technologies IFX25001TS V10
IFX25001TS V10 picture photo
Mfg. Part Number
IFX25001TS V10
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 10V 0.4A TO220-3
Datasheet Download
IFX25001TS V10.pdf
Availability of IFX25001TS V10
QUANTITY
IFX25001TS V10 Order Process
Ship out your order
Specifications of IFX25001TS V10
Internal Part NumberEIS-IFX25001TS V10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTube
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output10V
Current - Output400mA
Voltage - Dropout (Typical)0.25V @ 250mA
Number of Regulators1
Voltage - Input10.5 V ~ 40 V
Current - Limit (Min)400mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C