Vishay/Dale IHLP2525CZER100M06
IHLP2525CZER100M06 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP2525CZER100M06
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 3A 97.71 MOHM SMD
Datasheet Download
IHLP2525CZER100M06.pdf
Availability of IHLP2525CZER100M06
QUANTITY
IHLP2525CZER100M06 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP2525CZER100M06
Internal Part NumberEIS-IHLP2525CZER100M06
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIHLP Inductor Series
Video FileIHLP® Power Inductor Saturation Current Performance Test
Featured ProductIHLP® Surface-Mount Power Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-2525CZ-06
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating3A
Current - Saturation7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)97.71 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP2525CZER100M06
Related LinksIHLP2525C, IHLP2525CZER100M06 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP2525CZER100M06 Details Description
Related parts for IHLP2525CZER100M06
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3048N/X 4" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 17.3VC DO13 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf