Vishay/Dale IHLP2525CZER100M11
IHLP2525CZER100M11 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP2525CZER100M11
Brief Description
FIXED IND 10UH 4A 71.2 MOHM SMD
Datasheet Download
IHLP2525CZER100M11.pdf
Availability of IHLP2525CZER100M11
QUANTITY
IHLP2525CZER100M11 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP2525CZER100M11
Internal Part NumberEIS-IHLP2525CZER100M11
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-2525CZ-11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CorePowdered Iron
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating4A
Current - Saturation3.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)71.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP2525CZER100M11
Related LinksIHLP2525C, IHLP2525CZER100M11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP2525CZER100M11 Details Description
Related parts for IHLP2525CZER100M11
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
MODULE IGBT 600V 50A EPM7 datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/32 CLR 24X6" datasheet.pdf
COLLET FFA.0S. - 3.2MM DIA datasheet.pdf