Vishay/Dale IHLP2525CZER2R2M8A
IHLP2525CZER2R2M8A picture photo
Mfg. Part Number
IHLP2525CZER2R2M8A
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 8.1A 18.3 MOHM
Datasheet Download
IHLP2525CZER2R2M8A.pdf
Availability of IHLP2525CZER2R2M8A
QUANTITY
IHLP2525CZER2R2M8A Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP2525CZER2R2M8A
Internal Part NumberEIS-IHLP2525CZER2R2M8A
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, IHLP-2525CZ-8A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating8.1A
Current - Saturation10.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)18.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant34.3MHz
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP2525CZER2R2M8A
Related LinksIHLP2525C, IHLP2525CZER2R2M8A Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP2525CZER2R2M8A Details Description
Related parts for IHLP2525CZER2R2M8A
IC OPAMP VGA 35MHZ 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM POWERDI123 datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 44POS 5A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf