Vishay/Dale IHLP6767DZER3R3M01
IHLP6767DZER3R3M01 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP6767DZER3R3M01
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 18.5A 9.51 MOHM
Datasheet Download
IHLP6767DZER3R3M01.pdf
Availability of IHLP6767DZER3R3M01
QUANTITY
IHLP6767DZER3R3M01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP6767DZER3R3M01
Internal Part NumberEIS-IHLP6767DZER3R3M01
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-6767DZ-01
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating18.5A
Current - Saturation28A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)9.51 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.158" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP6767DZER3R3M01
Related LinksIHLP6767D, IHLP6767DZER3R3M01 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP6767DZER3R3M01 Details Description
Related parts for IHLP6767DZER3R3M01
IC ADC LP 10-BIT 400KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
BOX ALUM GREEN 4.41"L X 3.11"W datasheet.pdf
CONN DUAL PLUG 22CKT BLK datasheet.pdf
RES 6.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250VAC SL RADIAL datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 240V PANEL MT datasheet.pdf