Vishay/Dale IHLP6767GZER100M5A
IHLP6767GZER100M5A picture photo
Mfg. Part Number
IHLP6767GZER100M5A
Brief Description
FIXED IND 10UH 16A 10.91 MOHM
Datasheet Download
IHLP6767GZER100M5A.pdf
Availability of IHLP6767GZER100M5A
QUANTITY
IHLP6767GZER100M5A Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP6767GZER100M5A
Internal Part NumberEIS-IHLP6767GZER100M5A
PCN Design/SpecificationIHLP-6767GZ-5A and IHLP-6767GZ-51 design change 07/Oct/2014
PCN Assembly/OriginIHLP 5050,6767 19/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package200
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, IHLP-6767GZ-5A
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating16A
Current - Saturation20A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10.91 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant7.7MHz
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.158" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP6767GZER100M5A
Related LinksIHLP6767G, IHLP6767GZER100M5A Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP6767GZER100M5A Details Description
Related parts for IHLP6767GZER100M5A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 16-TVSOP datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 3GBIT 168VFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 15.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EVS SYSTEM CTRLR 14LLP datasheet.pdf
IC CAR RAD RX AM/FM/LW/SW 32QFN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
ATTENUATOR 10 DB DC 4GHZ datasheet.pdf