Vishay/Dale IHLP6767GZER3R3M01
IHLP6767GZER3R3M01 picture photo
Mfg. Part Number
IHLP6767GZER3R3M01
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 28A 3.88 MOHM
Datasheet Download
IHLP6767GZER3R3M01.pdf
Availability of IHLP6767GZER3R3M01
QUANTITY
IHLP6767GZER3R3M01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP6767GZER3R3M01
Internal Part NumberEIS-IHLP6767GZER3R3M01
Standard Package200
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHLP-6767GZ-01
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating28A
Current - Saturation54A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.88 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP6767GZER3R3M01
Related LinksIHLP6767G, IHLP6767GZER3R3M01 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP6767GZER3R3M01 Details Description
Related parts for IHLP6767GZER3R3M01
IC DAC QUAD CALBRTD 12BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD ISL28258 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 860MA 360 MOHM datasheet.pdf