Vishay/Dale IHSM4825PJ470L
IHSM4825PJ470L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM4825PJ470L
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.07A 362 MOHM
Datasheet Download
IHSM4825PJ470L.pdf
Availability of IHSM4825PJ470L
QUANTITY
IHSM4825PJ470L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM4825PJ470L
Internal Part NumberEIS-IHSM4825PJ470L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesIHSM-4825
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±15%
Current Rating1.07A
Current - Saturation740mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)362 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.225" (5.72mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM4825PJ470L
Related LinksIHSM482, IHSM4825PJ470L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM4825PJ470L Details Description
Related parts for IHSM4825PJ470L
IC MPU M680X0 16MHZ 68PLCC datasheet.pdf
IC TXRX CAN 1MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf