Vishay/Dale IHSM4825RE820L
IHSM4825RE820L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM4825RE820L
Brief Description
FIXED IND 82UH 800MA 604 MOHM
Datasheet Download
IHSM4825RE820L.pdf
Availability of IHSM4825RE820L
QUANTITY
IHSM4825RE820L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM4825RE820L
Internal Part NumberEIS-IHSM4825RE820L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
SeriesIHSM-4825
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±15%
Current Rating800mA
Current - Saturation560mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)604 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.225" (5.72mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM4825RE820L
Related LinksIHSM482, IHSM4825RE820L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM4825RE820L Details Description
Related parts for IHSM4825RE820L
RES SMD 30K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR AMP RF 2700MHZ TO-270-14 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 142W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
26500 31C 31#20 SKT RECP datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf