Vishay/Dale IHSM5832ER221L
IHSM5832ER221L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832ER221L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220UH 690MA 1.1 OHM
Datasheet Download
IHSM5832ER221L.pdf
Availability of IHSM5832ER221L
QUANTITY
IHSM5832ER221L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832ER221L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832ER221L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHSM-5832
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±15%
Current Rating690mA
Current - Saturation480mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832ER221L
Related LinksIHSM583, IHSM5832ER221L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832ER221L Details Description
Related parts for IHSM5832ER221L
RES SMD 133K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT DEV STARTER 56F8300 datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS.50"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
IC OPAMP LP 40V datasheet.pdf