Vishay/Dale IHSM5832ER221L
IHSM5832ER221L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832ER221L
Brief Description
FIXED IND 220UH 690MA 1.1 OHM
Datasheet Download
IHSM5832ER221L.pdf
Availability of IHSM5832ER221L
QUANTITY
IHSM5832ER221L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832ER221L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832ER221L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesIHSM-5832
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±15%
Current Rating690mA
Current - Saturation480mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832ER221L
Related LinksIHSM583, IHSM5832ER221L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832ER221L Details Description
Related parts for IHSM5832ER221L
CONN BACKSHELL KIT 26 POS SCSI datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1852YL/H9992TR 6" datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 820PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TRPL ATM/PACKET PHY 400-PBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOPWR datasheet.pdf
2 WAY BUSBAR 1.5MM FOR BF1 HLDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 3C UNSHLD 300V datasheet.pdf