Vishay/Dale IHSM5832ER330L
IHSM5832ER330L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832ER330L
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.9A 170 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM5832ER330L.pdf
Availability of IHSM5832ER330L
QUANTITY
IHSM5832ER330L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832ER330L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832ER330L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesIHSM-5832
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±15%
Current Rating1.9A
Current - Saturation1.1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832ER330L
Related LinksIHSM583, IHSM5832ER330L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832ER330L Details Description
Related parts for IHSM5832ER330L
AC/DC CNVRTR 5V 24V 5V 15V 350W datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.013 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RODLESS CYLINDER datasheet.pdf
REFLECT BRUSH NICKEL MEDIUM HOOK datasheet.pdf
RES 16K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
WP-GT PP HF PG16 datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf