Vishay/Dale IHSM5832PJ1R0L
IHSM5832PJ1R0L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832PJ1R0L
Brief Description
FIXED IND 1UH 9A 10 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM5832PJ1R0L.pdf
Availability of IHSM5832PJ1R0L
QUANTITY
IHSM5832PJ1R0L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832PJ1R0L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832PJ1R0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesIHSM-5832
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±15%
Current Rating9A
Current - Saturation6.2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832PJ1R0L
Related LinksIHSM583, IHSM5832PJ1R0L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832PJ1R0L Details Description
Related parts for IHSM5832PJ1R0L
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 240V datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 0.1A SOLD 200V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 33MHZ 32PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" GOLD datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W datasheet.pdf