Vishay/Dale IHSM5832PJ221L
IHSM5832PJ221L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832PJ221L
Brief Description
FIXED IND 220UH 690MA 1.1 OHM
Datasheet Download
IHSM5832PJ221L.pdf
Availability of IHSM5832PJ221L
QUANTITY
IHSM5832PJ221L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832PJ221L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832PJ221L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesIHSM-5832
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±15%
Current Rating690mA
Current - Saturation480mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832PJ221L
Related LinksIHSM583, IHSM5832PJ221L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832PJ221L Details Description
Related parts for IHSM5832PJ221L
IDC CABLE - MCS20K/MC20G/MCS20K datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 23POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
GDT 300V 20KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 60V 0.2A SOT363 datasheet.pdf