Vishay/Dale IHSM5832RF181L
IHSM5832RF181L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM5832RF181L
Brief Description
FIXED IND 180UH 750MA 809 MOHM
Datasheet Download
IHSM5832RF181L.pdf
Availability of IHSM5832RF181L
QUANTITY
IHSM5832RF181L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM5832RF181L
Internal Part NumberEIS-IHSM5832RF181L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesIHSM-5832
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±15%
Current Rating750mA
Current - Saturation540mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)809 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM5832RF181L
Related LinksIHSM583, IHSM5832RF181L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM5832RF181L Details Description
Related parts for IHSM5832RF181L
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D60 datasheet.pdf
CONN DIN RAIL 20POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 570MA 690 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 157MA 4.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 10POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf