Vishay/Dale IHSM7832EB220L
IHSM7832EB220L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM7832EB220L
Brief Description
FIXED IND 22UH 3.8A 54 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM7832EB220L.pdf
Availability of IHSM7832EB220L
QUANTITY
IHSM7832EB220L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM7832EB220L
Internal Part NumberEIS-IHSM7832EB220L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesIHSM-7832
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±15%
Current Rating3.8A
Current - Saturation1.2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)54 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM7832EB220L
Related LinksIHSM783, IHSM7832EB220L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM7832EB220L Details Description
Related parts for IHSM7832EB220L
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SKT 40POS 1.27MM GOLD R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND 5' PRE-CUT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 1A 240VAC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HIGH POWER SPOTLIGHT 8MM RED datasheet.pdf