Vishay/Dale IHSM7832EB331L
IHSM7832EB331L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM7832EB331L
Brief Description
FIXED IND 330UH 860MA 714 MOHM
Datasheet Download
IHSM7832EB331L.pdf
Availability of IHSM7832EB331L
QUANTITY
IHSM7832EB331L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM7832EB331L
Internal Part NumberEIS-IHSM7832EB331L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesIHSM-7832
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±15%
Current Rating860mA
Current - Saturation360mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)714 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)