Vishay/Dale IHSM7832ER390L
IHSM7832ER390L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM7832ER390L
Brief Description
FIXED IND 39UH 2.8A 95 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM7832ER390L.pdf
Availability of IHSM7832ER390L
QUANTITY
IHSM7832ER390L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM7832ER390L
Internal Part NumberEIS-IHSM7832ER390L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesIHSM-7832
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±15%
Current Rating2.8A
Current - Saturation930mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)95 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM7832ER390L
Related LinksIHSM783, IHSM7832ER390L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM7832ER390L Details Description
Related parts for IHSM7832ER390L
IC DELAY LINE 5TAP 150NS 8SOIC datasheet.pdf
IC DECOD/DEMUX 3-8 LINE 16DHVQFN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMOSTAT CERAMIC 76.7DEG C NO datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 7 1.4-1.8MM YELLW datasheet.pdf
ABSOLUTE ENCODER BATTERY CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 223 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT RA datasheet.pdf