Vishay/Dale IHSM7832PJ123L
IHSM7832PJ123L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM7832PJ123L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12MH 140MA 28.4 OHM
Datasheet Download
IHSM7832PJ123L.pdf
Availability of IHSM7832PJ123L
QUANTITY
IHSM7832PJ123L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM7832PJ123L
Internal Part NumberEIS-IHSM7832PJ123L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHSM-7832
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance12mH
Tolerance±15%
Current Rating140mA
Current - Saturation62.5mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)28.4 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM7832PJ123L
Related LinksIHSM783, IHSM7832PJ123L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM7832PJ123L Details Description
Related parts for IHSM7832PJ123L
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 7POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 3.32M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TAPE VHB BLACK 3/4" GEN PURPOSE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 16AWG 1000' datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3VOUT 1W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf