Vishay/Dale IHSM7832PJ330L
IHSM7832PJ330L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM7832PJ330L
Brief Description
FIXED IND 33UH 3A 84 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM7832PJ330L.pdf
Availability of IHSM7832PJ330L
QUANTITY
IHSM7832PJ330L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM7832PJ330L
Internal Part NumberEIS-IHSM7832PJ330L
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±15%
Current Rating3A
Current - Saturation990mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)84 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM7832PJ330L
Related LinksIHSM783, IHSM7832PJ330L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM7832PJ330L Details Description
Related parts for IHSM7832PJ330L
LAMP CCFL 1350V 3.0MM X 300MM datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
NYLON 11 COATED STEEL datasheet.pdf
IC VOICE CODEC 3.3V/5V 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CODING PIN datasheet.pdf
CAP CER 91PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 16POS datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf