Vishay/Dale IHTH0750JZEB220M5A
IHTH0750JZEB220M5A picture photo
Mfg. Part Number
IHTH0750JZEB220M5A
Brief Description
FIXED IND 22UH 13A 13.22 MOHM TH
Datasheet Download
IHTH0750JZEB220M5A.pdf
Availability of IHTH0750JZEB220M5A
QUANTITY
IHTH0750JZEB220M5A Order Process
Ship out your order
Specifications of IHTH0750JZEB220M5A
Internal Part NumberEIS-IHTH0750JZEB220M5A
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating13A
Current - Saturation12A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13.22 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.800" Dia (20.32mm)
Height - Seated (Max)0.375" (9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHTH0750JZEB220M5A
Related LinksIHTH0750J, IHTH0750JZEB220M5A Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHTH0750JZEB220M5A Details Description
Related parts for IHTH0750JZEB220M5A
FUSE GLASS 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN SHUNT .100" 20POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 56BGA datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP SUBMINI PANEL IND BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf